Company Info

Gadaa bank

Description

ገዳ ባንክ ለመቀላቀል በManagement Trainee, IT Trainee and Trainee Banker የሥራ መደቦች ላይ አመልክታችው በተቀመጠው የስራ መደብ መስፈርት መሰረት እድሜ የሚገልፅ ማስረጃ ባለማቅረባችው ከዚህ በፊት ባወጣነዉ ስም ዝርዝር ውስጥ ስላልተካተታችሁ ፣ አሁን የፅሁፍ ፈተና እድል የተሰጣችው ሲሆን የቃል መጠይቅ እድል ካገኛችው ይዛችሁ እንድትቀርቡ ስለተወሰነ ከዚህ በታች ስም ዝርዝር ውስጥ ያላችሁ የTrainee Banker እና IT Trainee ዕጩ ተወዳዳሪዎች በቸርችል ጎዳና ኢትዮጲያ እምግሬሽን ፊለፊት የሚገኝ በጥቁር አምበሳ ሁለተኛ ደረጃ ትምህርት ቤት ጊቢ ውስጥ እንዲሁም የManagement Trainee ዕጩ ተወዳዳሪዎች በ‘Addis Ababa University School of Commerce ምስራቅ በር አካባቢ ላይ የሚገኝ ወይንም አዋሽ ባንክ ዋና መ/ቤት አጥገብ የሚገኝ እድገት በህብረት የመጀመሪያ ትምህርት ቤት ጊቢ ውስጥ የካቲት 16 ቀን 2016 ከጠዋቱ 02፡00 ሰዓት ላይ ተገኝታችሁ የፅሁፍ ፈተና እንድትወስዱ ተጋብዛችኃል።
ማሳሰቢያ፡
⦁ ተወዳዳሪዎች ማንነታችሁን የሚገልፅ የቀበሌ መታወቂያ ይዛችሁ እንድትገኙ በጥብቅ እናሳስባለን።
⦁ የፈተና ክፍል ውስጥ የሞባይል ስልክ ይዞ መገኘት በጥብቅ የተከለከለ ነው፤ ይዞ የተገኘ ተወዳዳሪ ፈተናው ላይ አይቀመጥም፡፡

Gita hojii Management Trainee, IT Trainee fi Trainee Banker beeksisa qacarrii bahe irratti dorgomuuf gara Baankii Gadaatti iyyattanii, akkaataa ulaagaa beeksisichaatiin ragaa umurii ibsu kan hin qabne calalliin ala gochuu keenya ni yaadatama. Haa tahu malee, caarraa qormaata barreeffamaa hirmaachuun yoo caarraa afgaaffiif dhiyaachuu argattan ragaa umurii ibsu akka dhiheeffattaniif waan murtaa’eef, namoonni maqaan keessan heerame, dorgomtoonni Trainee Banker fi IT Trainee magaalaa Finfinnee bakki argama isaa deemsa Piyaasaa irraa gara lagahaar, Immigireeshinii Itiyoophiyaa fuuldura irratti kan argamu Mana baruumsaa sadarkaa lammaffaa Tikur Ambessa fi dorgomtoonni Management Trainee mana barumsaa sadarkaa jalqabaa ‘Edget behibret’ kan naannoo gara baha ‘Addis Ababa University School of Commerce’ tti argamu yookiin waajira Muummee Awash Baankii ykn Ras Hotel cinatti argamutti, qormaata barreeffama gaafa guyyaa sambata xiqqaa Guraandhala 16 bara 2016 ALI tti sa’aa 2:00tti waan kennamuuf, kana beektanii akka argamtanii qormaata fudhattan affeerramtanii jirtu.
HUB:
⦁ Waraqaa eenyummeessaa dhuunfaa qabattanii akka dhiyaattan
⦁ Bilbila gosa kamiyyuu qabatamee daree qormaataa galuun dhorkaadha. Namni bilbila qabatee daree qormaatatti argame qormaata irraa hin taa’u


Gadaa Bank S.C
A. Management Trainee Applicants
S/n Full Name Gender Educational Qualification Remark
1 Gelana Olana Bikila M M.Sc. in Development Economics
2 Robel Gidey Gebresellasie M Masters of Business Administration
3 Sisay Dilgasu Turi M M.SC in Development Economics
4 Tolesa Becho Jilcho M MSc in accounting and finance
5 Toyib Ahmed Ali M MSc in accounting and finance
6 Etseganet Kifleyohannis F Masters of Business Administration
7 Zewde Tesema Gelete M MASTERS.IN ORGANIZATIONAL LEADERSHIP
8 Chala Adamu Hisa M Masters of Business Administration
9 Birhane Bayisa Dame M MSc in Development Economics
10 Belachew Terfa Keno M MSc in Development Economics
11 Arega Kebede Yona M MSC Developmental Economics
12 Addis Astatike Alem M Master Of Bussines Administiration
13 Hareg Fitsum Desta F Msc financial Economics
14 Melkamu Adugna Geleta M MSC Developmental Economics
15 Shelema Guta Ambomsa M Msc in Development Economics
16 Ashenafi Mulu Asefa M MA in BUSINESS ADMINISTRATION
17 Hundessa Chimdessa Dugasa M MA in Project Management

B. IT Trainee Applicants
S/n Full Name Gender Educational Qualification Remark
1 Ababoru Gebremikael Chelkeba M BS.c in Electrical & Computer Engineering
2 Abayneh Getaneh Yirsaw M BS.c in Electrical & Computer Engineering
3 Abdi Geleta Wirtu M BS.c in Electrical & Computer Engineering
4 Abdulhamed Mohammed Abagero M Bs.c in Computer Science
5 Abdulkerim Ahmed M BS.c in Computer Science and Electrical Engineering
6 Abebaw Asrat M Bs.c in Computer Science
7 Abel Abebe M Bs.c in Computer Science
8 Abel Ayanaw Haile M BS.c in Information System
9 ABEL MECHE M BS.c in Electrical & Computer Engineering
10 Abel Solomon Debebe M Bs.c in Computer Science
11 Abenezer Habtamu Bekele M Bs.c in Computer Science
12 Abinet Mulugeta Hafebo M Bs.c in Computer Science
13 Abirham Aychilum Mesifin M Bs.c in Computer Science
14 Abisariew Melak Meku M Bs.c in Computer Science
15 abnezer meka M BS.c in Computer Engineering
16 Abrham Adane Belew M Bs.c in Computer Science
17 Abrham Gebreamlak gebremaryam M Bs.c in Computer Science
18 Abrham Gelaw Yetsub M Bs.c in Computer Science
19 Abush Ayele Arse M BS.c in Information Technology
20 Adane Mathewos Tapeno M Bs.c in Computer Science
21 Adoneyas sisay beyene M Bs.c in Computer Science
22 Adugnaw Anteneh Gebeyehu M Bs.c in Computer Science
23 Aklilu Tesfaye Shingezaw M BS.c in Management Information System
24 Alamin Esayas Terefe M BS.c in Information Technology
25 Alazar adisu nigatu M BS.c in Information Technology
26 Alazar Worku Derbe M BS.c in Information System
27 ALEHEGN ZURBET FISIHA M BS.c in Information System
28 Amanuel Dagne Ayalew M BS.c in Electrical & Computer Engineering
29 Amanuel Gezahegn M Bs.c in Computer Science
30 Amanuel Girma Gebreyes M BS.c in Information Technology
31 Amanuel Setu Kebede M Bs.c in Computer Science
32 Amanuel tensay M Bs.c in Computer Science
33 AMANUEL WAKGARI HAILE M BS.c in Electrical & Computer Engineering
34 Amare Getu Mekiriaw M BS.c in Software Engineering
35 Amin Kedir Mohammed M BS.c in Computer science and engineering
36 Antaleh Wondim Belew M BS.c in Software Engineering
37 Anteneh Sahle G/mariam M Bs.c in Computer Science
38 Aschalew Teshome Tsehayneh M BS.c in Information Technology
39 Ashenafi Birhanu Zergaw M Bs.c in Computer Science
40 Asnake Endeshaw M Bs.c in Computer Science
41 Asnake Girma M BS.c in Information Technology
42 Asrat Getachew Kebede M Bs.c in Computer Science
43 Asrat Tadesse Alemu M Bs.c in Computer Science
44 Ayenew Dagnaw M Bs.c in Computer Science
45 Aziza mohammed F Bs.c in Computer Science
46 Balew Derseh Zekaryias M Bs.c in Computer Science
47 Bayisaa Megersa Gari M BS.c in Electrical & Computer Engineering
48 Bekabel Teferi M BS.c in Software Engineering
49 Belay Teshome Firdisa M BS.c in Information Technology
50 Belete Legesse Abebe M Bs.c in Computer Science
51 Bemnet Ashebr Abera F BS.c in Electrical & Computer Engineering
52 BEREKET AYALEW M Bs.c in Computer Science
53 Bereket Kebebe F Bs.c in Computer Science
54 Bereket kebebe Areda F Bs.c in Computer Science
55 Bereket mitiku siyum M Bs.c in Computer Science
56 Bereketab Girma Shanka M BS.c in Information System
57 Beriso Berhanu Wako M BS.c in Information Technology
58 Beshada Botere M BS.c in Computer science and Engineering
59 Betelhem Asmare F BS.c in Electrical & Computer Engineering
60 Betelhem Demisse Yilma F BS.c in Electrical & Computer Engineering
61 Betelhem Zeleke F Bs.c in Computer Science
62 Bethelhem Memiru F BS.c in Electrical & Computer Engineering
63 Beyenech Sukare Sakuma F Bs.c in Computer Science
64 BIKILA FEKADU SAREBESSA M Bs.c in Computer Science
65 Biniyam Tamene Ayalew M Bs.c in Computer Science
66 Biniyam Yohannes Abicho M BS.c in Information System
67 Binyam Natta Barana M Bs.c in Computer Science
68 Biruk Getachew Tefera M Bs.c in Computer Science
69 Biruk Taye Asfaw M Bs.c in Computer Science
70 Biruk Zerihun Admasu M Bs.c in Computer Science
71 bitaniya bedada chala F BS.c in Software Engineering
72 Bitsit Birehanu Haile F BS.c in Information Science
73 Boge Desalegn Eshete F Bs.c in Computer Science
74 Brook Habte Degu M BS.c in Electrical & Computer Engineering
75 Chala Worku Tesema M BS.c in Electrical & Computer Engineering
76 Chalew Lule M BS.c in Electrical and Communication
77 CHALTU MAMO GELETA F BS.c in Software Engineering
78 Cheru Turga Fersha M Bs.c in Computer Science
79 Dagem Gissila M BS.c in Information Technology
80 Dagim Tsegaye Regasa M Bs.c in Computer Science
81 Dagmawit Dessie Sheko F BS.c in Electrical & Computer Engineering
82 Daka Degu Sode M BS.c in Software Engineering
83 Damise Tafa Negesa M BS.c in Electrical & Computer Engineering
84 Daniel Hailu Girma M BS.c in Electrical & Computer Engineering
85 Daniel Masresha Gebremariam M BS.c in Electrical & Computer Engineering
86 Daniel Shobe Abdisa M BS.c in Software Engineering
87 Daniel Teshala Dinsa M BS.c in Electrical & Computer Engineering
88 DAWIT ALEMU DEBOCH M BS.c in Electrical & Computer Engineering
89 Dawit Asmamaw M Bs.c in Computer Science
90 Dawit Mandefro Hailu M BS.c in Software Engineering
91 Dawit Senaber Kabeto M BS.c in Information Technology
92 Dawit Tesfaye Bogale M BS.c in Electrical & Computer Engineering
93 Dawit Teshager Kebede M BS.c in Software Engineering
94 DAWIT YAYEH AYCHEH M BS.c in Information Technology
95 Dawite Girma Hailu F BS.c in Electrical & Computer Engineering
96 Debella Temesgen Ethicha M BS.c in Information System
97 Dereje Nigussie M Bs.c in Computer Science
98 Dereje Taye mengistu M Bs.c in Computer Science
99 Desalegn Abuneh Mulu M BS.c in Software Engineering
100 Desalegn Melkamu Hundesa M BS.c in Computer Engineering
101 Desalgne abuya zawuda M BS.c in Electrical & Computer Engineering
102 Dessalegn Asefa Deresa M BS.c in Information Technology
103 Dessie Fikir Gidelew M BS.c in Software Engineering
104 Dessie Godo Getachew M BS.c in Electrical & Computer Engineering
105 Desta Tesfay M BS.c in Computer Engineering
106 Desta Workneh M BS.c in Electrical & Computer Engineering
107 Dibora Alemayew Anjulo F BS.c in Electrical & Computer Engineering
108 Dibora Getachew F BS.c in Electrical & Computer Engineering
109 Dibora Getachew Endale F BS.c in Electrical & Computer Engineering
110 Dibora Girma keneni F BS.c in Information System
111 Dibora Yenesew Tarekegn F Bs.c in Computer Science
112 Dilame Bereket F Bs.c in Computer Science
113 Dinke Abdi F Bs.c in Computer Science
114 Diriba Adisu Abdeta M BS.c in Electrical & Computer Engineering
115 Eden Mekonnen Legesse F BS.c in Computer Science and Engineering
116 Edlawit Tesfaye Yimer F Bs.c in Computer Science
117 Elias kefale M BS.c in Software Engineering
118 Elias kefale dagnaw M BS.c in Software Engineering
119 Eliyas Asefa Yilma M BS.c in Software Engineering
120 Elshaday Bimrew F BS.c in Electrical & Computer Engineering
121 Elshaday Talu Tiga F BS.c in Information Technology
122 Endalkachew Zerihun sarmiso M Bs.c in Computer Science
123 Enyadin Bayisa Demasa M BS.c in Information System
124 Enyew Abebe Atto M BS.c in Information System
125 Ermiyas Fekadu Fufa M BS.c in Electrical & Computer Engineering
126 Esubalew Berhane Arehegeng M Bs.c in Computer Science
127 Esubalew Gashaw Admas M BS.c in Information Technology
128 Etsehiwot Gizachew Assefa F BS.c in Information System
129 Etsubdink Merdekiyos mesay F BS.c in Electrical & Computer Engineering
130 Eyasu Ayele Ane M Bs.c in Computer Science
131 Eyoab Asegid M Bs.c in Computer Science
132 Eyob Eyasu Dubale M Bs.c in Computer Science
133 Fantaaye Biranu Kana F BS.c in Information Technology
134 Fasika Getachew Kebede M BS.c in Electrical & Computer Engineering
135 Feven Haileslassie Grmay F BS.c in Electrical & Computer Engineering
136 Firaol Negeri Diba M BS.c in Electrical & Computer Engineering
137 Firomsa abdi abrahim M BS.c in Electrical & Computer Engineering
138 Francesco Messe M BS.c in Software Engineering
139 Frehiwot Asres Demeke F BS.c in Electrical & Computer Engineering
140 Fuad Idris Ebu M Bs.c in Computer Science
141 Fuad Mohammed abagero M Bs.c in Computer Science
142 Gadise Diriba Mosisa M BS.c in Electrical & Computer Engineering
143 Gebremedhin Dessalew Adimas M Bs.c in Computer Science
144 Gedeyon Yigebewal Gebre M Bs.c in Computer Science
145 Gemechu Nugusa Aga M BS.c in Electrical & Computer Engineering
146 Gemechu Teka Kenea M Bs.c in Computer Science
147 Gemeda Aliyi Hasen M Bs.c in Computer Science
148 Getachew Getie Tesera M Bs.c in Computer Science
149 Getayawkal Tesfaye Chofana M BS.c in Computer Engineering
150 GETNET BOGALE MOGESIE M BS.c in Information Technology
151 Getu Girma Beyene M BS.c in Information System
152 Girma Tesfaye Abera M BS.c in Computer Engineering
153 Girum Girma Ahmed F Bs.c in Computer Science
154 Gudata Gurmesa Chamada M BS.c in Computer science and Engineering
155 Habib Birhanu Ali M BS.c in Information System
156 Habtu Gibtu M BS.c in Electrical & Computer Engineering
157 Hailemariam Teshome M BS.c in Information System
158 Hana Debebe Tefera F BS.c in Information Technology
159 Hana Moges F BS.c in Information Technology
160 Hana Yenealem Shemelse F Bs.c in Computer Science
161 Hanan Ahmed Gashaw F BS.c in Electrical & Computer Engineering
162 Hasen Adem Kedir M BS.c in Electrical & Computer Engineering
163 Hawi Abebe Taye F Bs.c in Computer Science
164 Hawi Alemayehu F BS.c in Electrical & Computer Engineering
165 Hawi Girma Megersa F BS.c in Electrical & Computer Engineering
166 Haylemaryam Tefera Muche M Bs.c in Computer Science
167 Hika Tariku M BS.c in Electrical & Computer Engineering
168 Hunduma Chala Wakshum M BS.c in Information System
169 Huseno Geleta Mammo M BS.c in Electrical & Computer Engineering
170 Idesa Kidane Tura M BS.c in Electrical Engineering and computing
171 Jemil Abdulhadi Seman M BS.c in Computing and software engineering
172 JIREGNA BEKELA SENBETA M BS.c in Electrical & Computer Engineering
173 Kalid Adem yayo M BS.c in Electrical & Computer Engineering
174 Kalid Usman Lemu M Bs.c in Computer Science
175 KAPITAL EJETA DEBALA M BS.c in Electrical & Computer Engineering
176 Kedir Musa Yuya M BS.c in Computer Engineering
177 Kefyalew Asrie M BS.c in Electrical & Computer Engineering
178 Kena Teshome Lema M BS.c in Electrical & Computer Engineering
179 Keneni Gobena Godana F BS.c in Electrical & Computer Engineering
180 Keron Urgesa Bayisa M Bs.c in Computer Science
181 Kidest Niway Ayalew F Bs.c in Computer Science
182 kidist Tebabal Agegnehu F BS.c in Information System
183 Kidus Girma M Bs.c in Computer Science
184 Kidus Yohannes Altaye M Bs.c in Computer Science
185 Kindalem Zegeye Asirat M Bs.c in Computer Science
186 kirubel astraye dessie M Bs.c in Computer Science
187 Kirubel Aynalem Tafese M BS.c in Electrical & Computer Engineering
188 Kirubel Enyew Gizachew M Bs.c in Computer Science
189 Koket Degife Gurmu F Bs.c in Computer Science
190 Kurabachew Weldegebrel M BS.c in Computer Engineering
191 Lalisa Worku kalbessa M BS.c in Electrical & Computer Engineering
192 Lami Bane Gudeta M Bs.c in Computer Science
193 Lami Boja Tasfaye M BS.c in Information Technology
194 Lelisa Adimesu Regasa M BS.c in Electrical & Computer Engineering
195 Lema Jambo Kebede M Bs.c in Computer Science
196 Leul Zeleke Temesgen M BS.c in Information Technology
197 Lidiya Tesfaye Lombebo F BS.c in Information System
198 Lilay Tsegay Gebru M BS.c in Computer Engineering
199 Mahelet Melese Muleta F BS.c in Electrical & Computer Engineering
200 Mahlet Sewinet Admasu F Bs.c in Computer Science
201 Mahlet Wondesen Tegene F BS.c in Electrical & Computer Engineering
202 Marta Awraris Aragaw F BS.c in Software Engineering
203 Masiresha Tadesse Sorsa M BS.c in Electrical & Computer Engineering
204 Masresha Demillie Arage M BS.c in Electrical & Computer Engineering
205 Matiwos Getahun Yadata M Bs.c in Computer Science
206 Matiyos Getahun Yadata M Bs.c in Computer Science
207 Matiyos Melka Shibiru M BS.c in Electrical & Computer Engineering
208 Matiyos teka M Bs.c in Computer Science
209 Matyas Goshu Tadesse M BS.c in Electrical & Computer Engineering
210 Mebitu Chanie Adamu M BS.c in Electrical & Computer Engineering
211 Mebitu Tamene Moges M BS.c in Electrical & Computer Engineering
212 Mekdes Girma F BS.c in Electrical & Computer Engineering
213 Mekdes melkamu F BS.c in Information System
214 Melake Mihiret Wonde M Bs.c in Computer Science
215 Melaku Dagnaw Tadesse M BS.c in Information System
216 Melese Kefyalew Sime M BS.c in Computer Science and Engineering
217 Melkamu Tsibika Tilahun M Bs.c in Computer Science
218 Merhawit Ekubay ande F BS.c in Electrical & Computer Engineering
219 Mesfin Tadele Desta M BS.c in Software Engineering
220 Mesfin Zegeye Arega M BS.c in Electrical & Computer Engineering
221 Meskerem Wegari Geneti F Bs.c in Computer Science
222 Meskerem Zebenay Getaneh F BS.c in Electrical & Computer Engineering
223 Metsinanat Abebe Mengiste F BS.c in Information System
224 Michael tadesse kassie M BS.c in Electrical & Computer Engineering
225 Mikias Wondim Gebremedhin M Bs.c in Computer Science
226 Miliyon Berhanu Edeto M Bs.c in Computer Science
227 Miraj Hayru Sherif M BS.c in Information Technology
228 Misgana Belachew F BS.c in Computer Engineering
229 Misgana Gabure Abebe M Bs.c in Computer Science
230 Mitiku Geremu Daye M BS.c in Electrical & Computer Engineering
231 Mlat Abraha Gebru F BS.c in Computer Engineering
232 Mohammed Aliyi Omer M BS.c in Electrical & Computer Engineering
233 Mosisa Bersisa Muleta M Bs.c in Computer Science
234 Motuma Begna Nagassa M Bs.c in Computer Science
235 Mulat Adane Bogie M BS.c in Software Engineering
236 Mulatie Andargie M BS.c in Software Engineering
237 Mulatu Sakuma Sorsa M BS.c in Electrical & Computer Engineering
238 Mulu Tasew Mekuria F BS.c in Electrical & Computer Engineering
239 Muluken mamush M BS.c in Electrical & Computer Engineering
240 Musab Zakir Abadiga M BS.c in Electrical & Computer Engineering
241 Nafrob Tabor Bajiga M BS.c in Computer Engineering
242 Nahom Diro Megersa M BS.c in Electrical & Computer Engineering
243 Nahom Tesfaye Weldemariyam M Bs.c in Computer Science
244 Nahom Tigabu Shifraw M Bs.c in Computer Science
245 Naol Abera Teresa M BS.c in Computer Engineering
246 Naol Chernet Tuge M Bs.c in Computer Science
247 Natnael Aragie Feleke M Bs.c in Computer Science
248 Natnael Dereje eneyew M Bs.c in Computer Science
249 Natnael Mebratu Tessema M BS.c in Software Engineering
250 Natnael Meshesha Mengesha M BS.c in Electrical & Computer Engineering
251 Natnael misrak paulos M BS.c in Information Technology
252 Natnael Nigatu Folla M Bs.c in Computer Science
253 Nebil Muhidin M Bs.c in Computer Science
254 Nebiyu Dereje Tesfaye M Bs.c in Computer Science
255 Netsanet Kidane w/Tensay F BS.c in Electrical & Computer Engineering
256 Ngusie Debalkie M BS.c in Electrical & Computer Engineering
257 Nitsuh Molla Kasie F BS.c in Electrical & Computer Engineering
258 Nuredin Dalu Godana M BS.c in Information System
259 Nurselam Hussen Adem M BS.c in Electrical & Computer Engineering
260 Ofgeha Gelana Werkineh M BS.c in Computer Science and Engineering
261 [email protected] M BS.c in Electrical & Computer Engineering
262 ok record this file M Bs.c in Computer Science
263 Oliif Merga Esgisa M BS.c in Computer Engineering
264 Olika Chimdesa Damcha M Bs.c in Computer Science
265 OLIYAD DEMISE LETA M BS.c in Information Science
266 Olyad Dejene Debele M BS.c in Information System
267 Oumer kassaw aragie M BS.c in Information Technology
268 Piniel Tamene Ayano M BS.c in Software Engineering
269 Rediet Dessie Asmare F BS.c in Information System
270 Regasa Teshome Fulasa M Bs.c in Computer Science
271 Rekik Abere F Bs.c in Computer Science
272 Roba Gelana Dinka M BS.c in Software Engineering
273 [email protected] M BS.c in Computer Engineering
274 Robera Belay Mijena M BS.c in Electrical & Computer Engineering
275 Rshan Gebreslase Abrha F Bs.c in Computer Science
276 Sadam Abate Ansho M BS.c in Information System
277 Sadik Haji Joga M Bs.c in Computer Science
278 Samuel Adema Alemu M BS.c in Information System
279 Samuel Asamnew Mamo M BS.c in Information Technology
280 Samuel Belete Kebede M Bs.c in Computer Science
281 Samuel Shiferaw Negeso M BS.c in Information Technology
282 Samuel Tsegaye Geday M BS.c in Information Technology
283 Saron yohannes F Bs.c in Computer Science
284 Saron yohannes kidane F BS.c in Computer Science and Engineering
285 Segni Sileshi M BS.c in Information Technology
286 SENA JALETA OLIJIRA F BS.c in Electrical & Computer Engineering
287 Senait Handebo F BS.c in Electrical & Computer Engineering
288 Setegn Abebe Ambaw M BS.c in Electrical & Computer Engineering
289 Sewlesew Biazen Belete M Bs.c in Computer Science
290 Shambel Dargie Molla M BS.c in Information System
291 Shambel kahsay teka M BS.c in Information System
292 Shilimat Asferachew Aynalem F Bs.c in Computer Science
293 SHUKUR SIRAJ AFKADER M BS.c in Electrical & Computer Engineering
294 Siparan Melkamu F Bs.c in Computer Science
295 Siraj Jemal Feyo M Bs.c in Computer Science
296 Sisay Alamrie Tememe M BS.c in Information Technology
297 Solomon demeke alameraw M BS.c in Electrical & Computer Engineering
298 Solomon Fikadu Abebe M BS.c in Electrical & Computer Engineering
299 Soresa misgana Dinku M BS.c in Electrical & Computer Engineering
300 Soressa Abaya Emiru M BS.c in Electrical & Computer Engineering
301 Soressa Dechasaa Duressa M BS.c in Computer Engineering
302 Sosina Sisay Emru F Bs.c in Computer Science
303 Sultan Salo Mohammed M BS.c in Electrical & Computer Engineering
304 Sultan Wario Dube M Bs.c in Computer Science
305 Tadde Million Lemma M Bs.c in Computer Science
306 Tadesse Temesgen Nega M Bs.c in Computer Science
307 Takabu Fanos Weldehana F Bs.c in Computer Science
308 Talegeta Zemecha Teni M Bs.c in Computer Science
309 Tamene Getachew Mamo M BS.c in Information Technology
310 Tamirat Balcha bele M BS.c in Software Engineering
311 Tariku Alemu Bekele M Bs.c in Computer Science
312 Teina Tesfaye Olana F Bs.c in Computer Science
313 Teklemedhin Gebrihans Tesfay M BS.c in Computer Science and Engineering
314 Temesgen Molla Kassie M BS.c in Electrical & Computer Engineering
315 Temesgen Tesfaye Serbesa M BS.c in Electrical & Computer Engineering
316 Tesfalidet Markos Gute M BS.c in Computer Engineering
317 Tesfaye Hailemariam Getaneh M BS.c in Electrical & Computer Engineering
318 Tesfaye Tesema Wake M Bs.c in Computer Science
319 Teshale Alemie Ayana M BS.c in Electrical & Computer Engineering
320 Teshome mose duguma M BS.c in Computer Engineering
321 Tewabe Alem Taye M Bs.c in Computer Science
322 Thomas Eshetu Tadesse M BS.c in Software Engineering
323 Tigist Amakelew Mekonen F BS.c in Software Engineering
324 Tigist Geremew F Bs.c in Computer Science
325 Tigist Woldeyesus F BS.c in Electrical & Computer Engineering
326 Tilahun Demsis Keraj M Bs.c in Computer Science
327 Tiruneh Ambachew Tadesse M BS.c in Electrical & Computer Engineering
328 Tiruwork Abeye Abejehu F Bs.c in Computer Science
329 Tofik Kedir Yimam M BS.c in Information Technology
330 Tolera Huluka Fayisa M BS.c in Electrical & Computer Engineering
331 Tseay, Gurmessa, Eba M BS.c in Electrical & Computer Engineering
332 Tsega Maru F BS.c in Computer Engineering
333 Tsegalem Miretu M Bs.c in Computer Science
334 Tsigie Beyene Tareke M Bs.c in Computer Science
335 Tsion Dawit F BS.c in Information System
336 Tsion Negussie Beyene F BS.c in Electrical & Computer Engineering
337 WAHAB BERIHUN NURU M BS.c in Information Technology
338 Wandosen sefu ketema M Bs.c in Computer Science
339 Wogari Abdi Faranji M BS.c in Electrical & Computer Engineering
340 Woldemichael Wondimu M Bs.c in Computer Science
341 Woldu Gizaw Haile M Bs.c in Computer Science
342 Yared Abate Ademe M BS.c in Computer science and Engineering
343 Yeabsira Alemayehu Gebremariam M BS.c in Electrical & Computer Engineering
344 Yemariyamework Fante Tegegne F Bs.c in Computer Science
345 Yeshimebiet Mekdes Tarik F Bs.c in Computer Science
346 Yibeltal Ayalneh Ejigu M BS.c in Software Engineering
347 Yididiya Tilahun Hailu M BS.c in Electrical & Computer Engineering
348 Yisihak Asfaw M BS.c in Information Technology
349 Yohannes Geremew Worku M Bs.c in Computer Science
350 Yohannis Tadese M BS.c in Electrical & Computer Engineering
351 Yonas Tesfaye Guta M BS.c in Information System
352 Yonatan Addis Handino M Bs.c in Computer Science
353 Yonatan Berhanu M BS.c in Electrical & Computer Engineering
354 Yonatan Shewazemed Woldemichael M BS.c in Electrical & Computer Engineering
355 Yordanos Amare Tarekegn F BS.c in Electrical & Computer Engineering
356 Yosan Duguma Milki M BA in Business Administration and Information System
357 Yosef Tadese M Bs.c in Computer Science
358 Zeamanuel Worku Sewmehon M BS.c in Electrical & Computer Engineering
359 Zekariyas Eshetu Kebede M BS.c in Information Technology
360 Zekaryas Gebeyaw yirsaw M BS.c in Software Engineering
361 [email protected] M Bs.c in Computer Science
362 Zewditu Techane Damu F BS.c in Electrical & Computer Engineering
363 Zewdu Ferede Munye M Bs.c in Computer Science
364 Zinabu Tesfaye Haile M BS.c in Electrical & Computer Engineering
365 Bezawit Dagne F Bs.c in Computer Science
366 Tsegaye Minyamik Mekonnen M Bsc in Software engineering


C. Trainee Banker Applicants
S/N Full Name Gender Educational Qualification Remark
1 Abatalem Asmie Tefera M BA Degree Governance and Development Study
2 Abate Muluye Chekol M BA Degreein Managment
3 Abay Miniwagaw M BA Degreein Managment
4 Abdellah Taju Tuke M BA Degree in Economis
5 Abdu Getachew M BA in Public Administration and Development Management
6 Abdulhafiz Abdulwehab Ahmed M B A Degree in Economics
7 Abduljaber Abdulreshid Kedir M BA in Business Administration and Information System
8 Abdulsetar Umer Shemsi M BA in Public Administration and Development Management
9 Abdurrahman Mohammedgali Abafita M BSc in Agricultural Economics
10 Abebaw Tesfahun Walelign M BA Degree in Accounting and Finance
11 Abebe Abate Abitew M BA Degreein Managment
12 Abebe fentahun asmare M BA Degree in Accounting and Finance
13 Abebe Mekuria Ayal M BA Degreein Managment
14 Abebe Mulu M BA Degreein Managment
15 Abebe Siyum Lemma M BA degree in Business Management
16 Abenezer tesfaye M BA Degree in Accounting and Finance
17 Abera Tadese Chufa M B A Degree in Economics
18 Abinet Eyob Woldegiorgis M BA degree in Cooperative Business Management
19 Abinet Tamirat Lapiso M BA in Public Administration and Development Management
20 Abisra Yohanns Jenbere F B A Degree in Economics
21 Abnet Tsehgaye Bayu F BA Degree in Management From Assosa University With exit 50
22 Abrahim Mohammed Kemal M BA in Logistics And Supply Chain Management
23 Abriham Goshye Mekonnen M Bachelor of Arts Degree in Management
24 Abu SHura Bulbula M BA in Public Administration and Development Management
25 Abyu Workneh Mekuria M BA degree in Accounting and Finance
26 WENDIMU EBIYO JIMA M BA Degreein Managment
27 Achaye tekola F BA degree in Accounting and Finance
28 Achelu Gezu Beji M BA Degree in Economics
29 Adan Mohammed Guyo M BA degree in Accounting and Finance
30 Adimasu Abirham Birhanu M BA Degree in Accounting and Finance
31 Adisu Tesfaye Yirga M BA degree in Accounting and Finance
32 Adugna Shiferaw Geneti M BA Degree Business Management
33 Adugnaw abebe M BA in Logistics And Supply Chain Management
34 Aga Ture Kilta M BA in Agribusiness and value chain mgt
35 AhmadTaji Abdii Umar M Bsc. Natural Resource Economics
36 Ahmed Umer Mohammed M BA degree in Accounting and Finance
37 Aklilu yohanis warsa M BA degree in Marketing management
38 Alefew Amsalu Aboye M BA Degreein Managment
39 Alem Hailu Gerensea M BA Degreein Managment
40 Alemayehu Alene Gezahgne M BA degree in Accounting and Finance
41 Alemayehu Jenberu Chaka M BA Degreein Managment
42 Alemeseged Seifu Solomon M BA Degreein Managment
43 ALFA DEBRACHEW WOLDEGIORGIS M BA degree in Business Management
44 Amare Geta Baye M BA Degree in Economics
45 AMENU NEGASA WAKO M BA degree in Accounting and finance
46 Ami Tadele Kotiso F BA Degreein Managment
47 Amira Umer Jibril F BA Degreein Managment
48 Ana kalife Mohammed M BA degree in Marketing management
49 Anbess Teklu Weldeamanuel M BA Degree in Economics
50 Andualem Shelemw M BA degree in Accounting and Finance
51 Andualem simeneh Debas M BA Degree in Public Adminstration and Development Management
52 Anisa Sheref Umere F BA degree in Accounting and finance
53 Anuwar Yasin Hasen M Bsc in Agricultural Economics
54 Ararsa Godana Keseru M BA Degreein Managment
55 Aschalew Girma Abay M Bsc. In Agro Economics
56 Ashenafi Bayisa Gonfa M BA degree in Accounting and Finance
57 Asnakech Fetene F BA degree in Marketing management
58 Asnko wuletaw Masresha M BA Degreein Managment
59 Asrat Tsega Melak M BA Degreein Managment
60 Assefa Nibret Tefera M BA Degreein Managment
61 Astawasech Getachaw Moti F BA degree in Accounting and Finance
62 Aweke Reta Kebede M BA degree in Accounting & Finance
63 Ayalew Teshome Abebe M BA degree in Accounting and Finance
64 Ayana Fekede Tekile M BA degree in Business Administration
65 Ayantu Biyensa F BA Degreein Managment
66 Belaynesh Silesh Ayalew F BA degree in Public Administration And Developmental Management
67 Beleta Ababu Bekele M BA degree in Marketing Management
68 Bemnet Bikila Tadesse F BA degree in Accounting and Finance
69 Bernesh Adamu Aynalem F BA degree in Marketing Management
70 Betelhem Teshome Mengistu F BA Degreein Managment
71 Beweketu Yetsedaw Mekonnen M BA Degreein Managment
72 Bezawit Getaye Semagn F BA degree in Marketing Management
73 Bikila Lemessa Reji M BA Degreein Managment
74 Bilisuma Merga Gudeta M BA degree in Business Management
75 Biniyam Adamu Muluye M BA degree in Management
76 Biniyam Workneh Yitayih M BA Degreein Managment
77 Birara Mamo Kassa M BA degree in Economics
78 Birhanu Abebe M BA in Cooperative Accounting And Auditing
79 Birhanu Belachew Kibret M BA Degreein Managment
80 Birhanu Tebek Beewunetu M BA in Logistics And Supply Chain Management
81 Bisrat Metaferia Wondaferew M BA Degreein Managment
82 Biyensa Shito Milkessa M BA degree in Economics
83 Bizuayehu Teshome Mengesha M BA degree in Marketing Management
84 Bizuneh Ketema Alko M BA n Accounting and Finance
85 Boru Seboka Regase M BA in Business Management
86 Chala Girma Beyen M Bachelors Degree in Accounting and Finance
87 Chaltu Doyo F BA degree in Accounting and Finance
88 Chaltu Yasin Hasan F BA n Accounting and Finance
89 Cherinet Shimelis Moges M BA Degreein Managment
90 Dagim Tsegaye Regasa M BA degree in Economics
91 Dagmawi Lulseged Wubetu M Bachelors Degree in Accounting and Finance
92 Daniel Anteneh Aregu M BA degree in Management
93 Daniel Aschale Fenta M BA Degreein Managment
94 Daniel Aschalew Birhana M Bachelors Degree in Accounting and Finance
95 DANIEL MAKONNIN ASEFFA M BA Degreein Managment
96 Dawud Kassaw Jorgi M BA Degreein Managment
97 Debela Hambisa Jora M International Trade and Investment management
98 Dechasa Negasa Eticha M BA degree in Economics
99 Demise Megersa Bedada M BA degree in Accounting and Finance
100 Demisew Mekonen Kebede M BA degree in Marketing Management
101 Denki Tolosa Feyisa F B.Sc in Agribusiness and value chain management
102 Derejee Tibebu Lema M Bsc in Agriculture Economics
103 Desalegn Abebaw Nigussie M BA degree in Accounting and Finance
104 Desalegn Ayelign Getaneh M BA degree in Economics
105 Dessalew Asmare Mekonnen M BA degree in Management
106 Dessie Kasahun Tola F Bsc in Agricultural Economics
107 Desta Fekadu Zelalem F BA degree in Management
108 Dimsa Teyib Ahmed M BA degree in Management
109 Dinber Eshetu Birhanu F BA in Accounting and Finance
110 Dita Tamiru Gashe M BA in Public Admnistration And Development Management
111 Dubuka Fufa Dinsa M BA Degree in Economis
112 Ebrahim Mubaric Seid M BA in Marketing Management
113 Eden Eyasu Dea F BA Degree In Management
114 Eleni Fanta Tadesse F BA degree in Marketing Management
115 Elias Kebede Ageno M BA Degree in Economis
116 Elias kebede wolde M BA in Accounting And Finance
117 Emebet Sisay Zerga F Bsc in Agriculture Economics
118 Endalamaw Getie Bialfew M BA Degree in Economis
119 Endeg Sewale Belachew M BA degree in Economics
120 ERMIAS SIYUM M BA degree in Marketing Management
121 Esayas Ayele Merdasa M BA degree in Marketing Management
122 Eyasu Shibiru Tuke M BA degree in Business Managment
123 Eyaya Engidaw Haile M BA degree in Management
124 Eyerusalem Agegnehu Waga F BA degree in Management
125 Eyerusalem Anteneh Chekol F BA degree in Management
126 Eyerusalem Fentahun sewenet F BA degree in Management
127 Eyerusalem Markos Mosisa F B.Sc in Agribusiness and value chain management
128 Eyual Taeme Gebremeskel M BA degree in Accounting and Finance
129 Ezedin Assen Hussen M BA degree in Accounting and Finance
130 Fedesa Kidane Kenea M Management Information System
131 Fentabil Atrsaw Abie M Bsc degree(Agro-economics)
132 Fentahun Ayalew Ayele M BA degree in Accounting and Finance
133 Feven Itana Wakuma F BA degree in accounting and finance
134 FIKIRTE HAILU HUNDE F BA degree in Marketing Management
135 Fikru Urga Dekeba M BA degree in Management
136 Firomsa Amenu Tefera M BA degree in Business Management
137 Firomsa Dereje Megersa M BA Degree in Economics
138 Fuad Abdulhakim Sharif M BA Degree In Management
139 Gebremichael Gebrewahid Desalign M BA degree in Accounting
140 Gadisa Getachew Hirkisa M BA Degree in Governance and development study
141 GADISA ZELEKE BAJO M BA Degree in Economis
142 Gadise Zeleke Debalo F Business Administration
143 Gebremeskel Kalayu Tesfay M BA Degree in Economis
144 Gebreyosus tesfay hadush M BA degree in Management
145 Gebriel Kamane Kaytare M BA degree in Management
146 Gelila Assefa Gelan F BSc degree in Agricultural Economics
147 Gemechu Bekele Nigussie M BA degree in Accounting and Finance
148 Getachew Yekoye M BA degree in Management
149 Getahun Aseffa Nigatu M BA Degree in Economis
150 Getaneh Mulualem Endalamaw M BA Degree in Economis
151 Getasew Belstie Getie M BA degreedegree in Management
152 Getnet Belachew M Bsc in Agriculture Economics
153 Getnet Dessie Fentie M BA Degree in Economis
154 Getnet Mehari Melaku M BA degree in Accounting and Finance
155 Girmye Belete Bereded M BA Degree in Economis
156 Gudeta Shigide Gerema M BA degree in Accounting and Finance
157 Gursh G/Wahid Dessalegn M BA degree in Accounting and Finance
158 Habenu Dulo Ireso M BA Degree in Management
159 Habtamu Ayele Arega M Degree in public financial management
160 Habtamu Gezahegn Temesgen M BA in Accounting And Finance
161 Habtamu teshome M BA degree in Business Management
162 Haile Muluneh Tilahun M BA degree in Management
163 Hailemichael Kahsu Gebru M BA degree in marketing Management
164 Hailu Mengie Ayaliewu M BA Degree in Economics
165 Hana Esayas Kebede F Degree in Marketing management
166 Hawenber Tadesse Megersa M BA degree in Economics
167 Hawinet Meko Gemechu F BA Degree in Economis
168 HAYDER MIFTA TEKIYA M Bsc in Management Information System
169 Henoke Debebeb M BA Degree in Economis
170 Hermela Yesuf Mehamed F BA degree in accounting and finance
171 Hezkel Alem Kidane M BA degree in Accounting and Finance
172 Hirut Mezmur Dinkineh F BA degree in Economics
173 Hiwot Bekele Tesema F BA in marketing management
174 HUNDAOL NEGESE M Bsc in Agriculture Economics
175 Husen Aliyi Biru M BA degree in Management
176 Ibrahim Aragaw Seid M BA in Marketing Management
177 Isaa Seid Hasen M BA Degree in Economis
178 Iyasu Tinkirti Tasgara M BA Dergee in Economics
179 Jale legesse F BA degree in Management
180 Jebril Endris Ahimed M BA degree in Marketing Management
181 Jeilan kedir amano M B.Sc in Agribusiness and value chain management
182 Kalicha Dida Dambi M BA degree in Cooperatives Business Management
183 Kassahun Jifara Guta M BA degree in Management
184 Kasu Gebisa Kebede M BA degree in Economics
185 Kefie Tiruye Tebeje M BA degree in Management
186 Kemal Ziyad Ame M BA degree in Management
187 Kenbon Ajema Negasa M BA degree in Management
188 Kenbon Merga M Management Information Systems
189 Kidanemariam Genetu Assmare M BSC Degree in Agro Economics
190 Kidist Abza Gebre F BA Degree in Marketing Management
191 Kidist Desta Bekele F Ba degree in Management
192 Kidst Yalew Hailu F Bachelor of Art In Accounting and Finance
193 Kidus Geletaw Negash M BA Degree in Economis
194 Kifile Wedaje Yalew M BA degree in Management
195 Kindienew Eshetie Yirdie M BA degree in Management
196 Kiso Diriba Guta F BA degree Public Administration and development Management
197 Kiya Tesfaye kumsa F BA Degree in Economis
198 Kokebe Getachew Bekele F BA degree in Economics
199 Lalise Niguse Elo F BA degree in Management
200 Lelisa Kumsa Kebede M BA degree in Management
201 Lelo Getachew Gudina F Bsc in Agribusiness and value chain management
202 Liyew Mekonnen Alamiraw M BA Degree in Accounting and Finance
203 Magara Marasa Limaso M BA Business management
204 Mahilet Alemayehu Dejene F BA degree in Marketing management
205 Mahlet Kiros Hagos F BA Degree in Accounting and Finance
206 Mahlet Negash Melke F BA degree in Marketing Management
207 Mandefro Destaw Ferede M BA Degree in Management
208 Marasa Abraha Yalew M BA degree in Accounting and Finance
209 Maritu Nekir Miga F BA degree in Management
210 Marta Shewangizaw Tufa F BA degree in Accounting and Finance
211 Maza Abebaw Wassie F BA degree in Management
212 MEAZA TAMIRU BEDADA F BA degree in Accounting and Finance
213 Mebrat Alemayehu chaka F BA Degree in Economis
214 Mebratu Beriso Midekso M Ba degree in Businss Managment
215 Melese Wondim Kassie M BA degree in Management
216 Melkamu jemberie Abebayehu M BA Degree in Economis
217 Melkamu Mekonnen Wubie M BA degree in Management
218 Menberu Girma Ijigu M BA Degree in Economis
219 Mengistu Dechaso Negawo M BA Degree in Business Management
220 Mequanent Teshale Gashie M BA degree in Management
221 Meseret Getachew Bekele F BA in Marketing Management
222 Mesfin Mengesha Feyisa M BA degree in Marketing Management
223 Mesfin Mohammed Lambebo M BA degree in Economics
224 Meskerem Asmamaw Yadete F BA degree in Management
225 Meskerem Benti F BA in Marketing
226 MESKEREM GEDAMU MELESE F BA degree in Public Adminstration & Development Management
227 Meti Dajane Gobassa F Bachelor of Science in Agribusiness and Value chain Management
228 Michale kiflu assefa M BA degree in marketing management
229 Mihiret Jidda Jebessa F BA in Marketing management
230 Mihret Sisay Asefa F BA degree in Marketing Management
231 Mikiyas Mengistu Desalegn M BA degree in Accounting and Finance
232 Miliyon Fentahun Bitew M BSc Agricultural Economics
233 Milkiyas Legesse Beyene M BA Degree in Management
234 Mintesnot Kassu Abate M Banking and Finance
235 Misgane Tesfaye Balcha F BA degree in Economics
236 Mitiku Yigermal Dargew M BA degree in Accounting and finance
237 Mnichil Yilak Ayalew M BA.Degee in Economics
238 Moges Shita Ashebir M BA Degree in Management
239 Moges wudu akale M BA degree in Accounting and Finance
240 Mohammed Aliyi Sheka M Degree in management
241 Mohammed Assen Mohammed M BA degree in Accounting and finance
242 Mohammed endris asfaw M BA Degree in Economis
243 Mosisa Tadele Daba M BA degree in Management
244 Mosisa Yusuf Abdule M Bsc degree in Agricultural Economics
245 Muliye Limasa Rike M BA Degree In Economics
246 Mulugeta Mehari Mesuka M BA in Business management
247 Muluneh Shita Enyew M BA degree in Management
248 Mulunesh Teferi Ketsela F BA Degree in business managment
249 Musa Hussen Hajifeko M BA degree in Accounting and Finance
250 Mustefa Bededa Alako M BA degree in Accounting & Finance
251 Mustefa Gerado Yaya M BA in Business management
252 Nagasa Bayisa Dabi M BA degree in Marketing Management
253 Nahom Aklilu Debebe M Cooperative Accounting And Auditing
254 Natif Gizachew Tadesse M BA Degree in Economis
255 Natnael Birhanu Gidesa M Bsc. In Agricultural & Value Chain Management
256 Natnael Getachew Tefera M BA degree in Management
257 Nattian Guta Deressa M BA degree in Economics
258 Negesa Taye Bayisa M BA degree in Accounting & Finance
259 Nezifa Ahmed F BA degree in accounting and finance
260 Nigist Gashaw Adamu F Degree by economics department
261 Nigussie Abebe Ayalew M BA degree in Management
262 Nimona Roba Bedaso M B.Sc in Agribusiness and value chain management
263 Olana Ebisa Adugna M BA Degree in Cooperative Business Management
264 Olana Reta Alemu M BA degree in Business Management
265 Rediet Zewude Temitim F BA Degree in management
266 Regatu Oljira F BA degree in Management
267 Robel Shubisha Shukara M BA degree in Economics
268 Robera Fikadu Gamachu M BA degree in Accounting
269 Sadat Kedir Feyeso M BA degree Public Admnistration And Development Management
270 Samrawit Taye Birhanie F BA degree in Cooperative Accounting And Finance
271 Samuel adibar M BA degree in Management
272 Samuel Asefa Amano M BA degree in Management
273 Sayih Mehari W/Egziabeher M BA degree in Management
274 Seid Tegegne Dessie M BA degree in Marketing Management
275 Selamawit birhanu F BA in Business management
276 Selamawit Teferi Dagie F BA degree in Accounting and Finance
277 Selomon Hailu Areaya M BA degree in Management
278 Semahegn Gemberu Liyew M BA degree in Management
279 Semhar Gebrehiwot Wolday F BA degree in Marketing Management
280 Senait Genet Zeru F B.Sc in Agribusiness and value chain management
281 Sewale Habtamu Mekonnen M BA in marketing management
282 Sewnet Asmare Bimrew M Bachelor degree in Economics
283 Shafi Hassen Mussa M BA degree in ECONOMICS
284 Shemshadin Mohammed Abrahim M BA degree in Accounting and Finance
285 Shewit Desta Mesele M BA In Marketing Management
286 Shewit Gebru Araya F BA Degree inAccounting
287 Shibiru DugumaCheru M BA degree in management
288 Shiferaw Alemu Yadete M Business Administration And information system
289 Shureymi kemal Muhammed M BA degree in Accounting and Finance
290 Sintayehu Asrat M B.Sc in Agribusiness and value chain management
291 Sisay Desalegn Moche M Bachelor Degree in Economics
292 SIYOUM GIDEY MERESA M BA degree in Accounting
293 Sofoniyas siyoum seifu M BA Degree in Accounting and Finance
294 Solomon Asafew Getnet M BA in Logistics And Supply Chain Management
295 Tadele Ayele Wordofa M BA degree in Management
296 Tadesse Endayilalu Ejigu M Bsc degree in Agricultural Economics
297 Tadesse Selemon Weldeyohanis M BA in Public administaration and development management
298 Taha Sultan Hebo M BA degree in Accounting and Finance
299 Talassa Deme Tesema M Cooperative Business Management
300 Tamiru Midaksa Tekle M BA Degree in Economis
301 Tamru Belay Getnet M BA degree in Management
302 Taresa Gesherbo Bulto M Bsc degree in Agricultural Economics
303 Teferi Muleta Gebisa M BSC. in AGRO ECONOMICS
304 TEKALIGN TEMESGEN YOHANNES M BA degree in Management
305 Temam Haji Abdulahi M BA degree in Banking and Finance
306 Teresa Tefera Kebeda M BA Degree in Economis
307 Tesafa wale Mekonnen M BA degree in Economics
308 Tesfa Tegegne Soboksa M BA degree in Management
309 Tesfaye Negese Gurmessa M BA in Business management
310 Tesfaye Seyoum Balcha M BA Degree in Marketing Manag
311 Teshome Adefris Girma M BA degree in ECONOMICS
312 Tigabu Tariku Abeza M BA degree in Management
313 Tilahun Abitie Worku M BA degree in Management
314 Tiliksew Nigussie M BA Degree in Economis
315 Tiruworke Muche Moges F BA degree in Management
316 Tiruye Alemnew Abate F BA degree in Management
317 Tsion Mesay Bacha F BA Degree in Banking and Finance
318 Tsiyon gebremikael remha F Bachelor degree Marketing Management
319 Tujuma Dakeba Tufa M BA degree in management
320 Urge Ayele Asefa M BA degree in Accounting and Finance
321 Usman Sule Musa M BA Degree in Accounting and Finance
322 Walelgn Aowke Alemu M BA Degree in Management
323 Weyneshet Denbel Alabo F BA in Accounting and Finance
324 Wondimagegn Asaminew Tegegn M BA in Business management
325 Wondmeneh Workie Wondie M BA Degree in Economis
326 Wondwosen Abtew Eshete M BA degree in Management
327 Workalemaw wondim Tsegaye M BA Degree in Economis
328 Workineh Melaku Abie M Bsc in Agriculture Economics
329 Worku Birhanu Gubsa M BA Degree in Economis
330 Wude Shiferaw Taye F BA in Cooperative Accounting and Auditing
331 Yabsera Temoges Woldemelak F BA Degree of Accounting & Finance
332 Yared Birhanu Chekole M BA Degree in Economis
333 Yasin momed Abdulle M Ba degree in Gornment and Development Management
334 YASIN UMAR ABDI M BA Degree in Accounting and Finance
335 Yeneneh yayeh ayichewu M BA degree in Management
336 Yeruksaw Lukas watro F BA in marketing management
337 YFTUSIRA YGLETU TEFERY F BA degree in Manegment
338 Yibeltal Aynadis Limenh M BA degree in Management
339 Yichalem Tamir Alemayehu F BA in cooperative management
340 Yilkal Mengesha Getnet M BA degree in Economics
341 Yisehak Wolde Basore M Bsc Degree in Agro Economics
342 Yitages Asmare Ferede M BA degree in Management
343 Yohanes Boja Faye M BA degree in Management
344 Yohanis Girma Sufie M BA degree in Management
345 Yohannes Geneti Abetu M BA degree in Management
346 Yohannis Embiale Tarekegn M BA degree in Management
347 Yomif legasa Tekla M BA degree in Economics
348 Yonas Temare Demisew M BA degree in Accounting & Finance
349 Yordanos Demsew Kebede M Degree in Accounting And Finance
350 Yosan Duguma Milki M BA in Business Administration and Information System
351 Zarihun Furgasa Ifa M BA degree in Management
352 Zebider Wendu Girma F BA Degree in Mangement
353 Zelalem Addis Mengistu M BA degree in Economis
354 Zelalem Minbale Minlargh M BA degree in Accounting and Finance
355 Zemenu Genet Dilu M Bsc in Agriculture Economics
356 Zeray Fikadu Degaga M BA in Logistics And Supply Chain Management
357 Zeyede Znaye Abebe M BA degree Accounting and Finance
358 Zowengel Hassen Endris M Bsc in Agri economics
359 Zufan Getahun Haile F BA degree in Cooperative Accounting And Auditing

Apply Now